Озвучено прогноз врожаю зернових та олійних в Україні

Україна у 2022 р. може отримати врожай зернових та олійних культур на рівні 66,5 млн т, які будуть зібрані з площі близько 18,8 млн га. Такий прогноз озвучила Українська зернова асоціація.

Нагадаємо, раніше в УЗА прогнозували, що Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т.

Зокрема врожай пшениці в Україні експерти УЗА очікують на рівні 19,2 млн т, що суттєво нижче від рекорду минулого року (33 млн тонн), проте втричі перевищує щорічне внутрішнє споживання зернової. При цьому перехідні запаси пшениці минулого врожаю складають майже 10 млн т. Експорт пшениці у 2022/23 МР за умов такого показника врожаю та з врахуванням великих перехідних запасів може скласти близько 10 млн т.

«Ячменю в п.р. можемо зібрати на рівні 6,6 млн т (у 2021 — 10,1 млн т), то ж експорт у 2022/23 МР можна очікувати на рівні 2 млн т. Врожай кукурудзи можна очікувати на рівні 26,1 млн т (37,6 млн т), при цьому її експорт може скласти близько 15 млн т», — зазначили в УЗА.

Що стосується олійних культур, то врожай соняшнику в Україні можна очікувати на рівні 9 млн т (у 2021 - 16,9 млн т). Виробництво ріпаку прогнозується на рівні 1,5 млн т (2,9 млн т), а його експорт 2022/2023 МР очікується на рівні 1,3 млн т. Врожай сої очікується на рівні 2,1 млн т (3,5 млн т), а експорт у 2022/23 МР - на рівні 0,8 млн т.

slider photo

Джерело: KURKUL.COM

 
Інші статті за темою
Азотні добрива помітно дешевшають
Україна з початку року імпортувала 542 тис. т азотних добрив. Частина з них йде на сировину для виробництва КАС.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Внесення добрив в умовах посухи
Як вносити азотні добрива, щоб нестача вологи не позначилася на вмісті білка у пшениці?
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво
Завод азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
наверх